קבעו פגישת ייעוץ:

חייגו עכשיו:
072-2575-084

שלחו מייל:

Matan@Hodorov-Law.co.il

או מלאו פרטיכם
וניצור קשר בהקדם:
הופעות בתקשורת:

 אזרחות לבן זוג זר

מדי שנה, זה קורה. זוגות אשר אחד הצדדים שבהם אינו יהודי, אלא זר, מעוניינים לבוא בברית נישואין. בנקודת הזמן הנוכחית, הם נתקלים בלא מעט קשיים, כאשר אין באפשרותם להתחתן, כמובן, כדת משה וישראל. בין אם הם בוחרים לחיות כידועים בציבור ובין אם הם מעוניינים להתחתן בצורה אזרחית, מחוץ לגבולות ישראל, סביר להניח שהרצון שלהם יהיה קבלת אזרחות לבן זוג זר בעתיד הנראה לעין. אז מהם התנאים לכך? ואיך בדיוק מנפיקים את האזרחות?

נקודת המוצא: יש להמתין מספר שנים
קבלת אזרחות לבן זוג זר אינה מיידית, בלשון המעטה, כאשר לרוב אפשר לחשוב על הנפקה שלה רק לאחר מספר שנים. יש לציין כי האופן בו בני הזוג קבעו את מעמדם המשותף משפיע על התהליך גם כן: במקרה של נישואין אזרחיים מחוץ לישראל פרק הזמן עומד על כארבע שנים וחצי עד חמש שנים, בעוד שבמקרים אחרים נדרש להמתין פרק זמן ארוך יותר: נישואין אזרחיים מסוג "אל סלבדור" יאפשרו זאת לאחר כשש שנים, בעוד שעבור בני הזוג חיים כידועים בציבור נדרש להמתין כשבע שנים.

הבעיה: הדרך לאזרחות המיוחלת לא פשוטה
כל מי שעבר את התהליך של בקשת אזרחות לבן זוג זר יוכל בוודאי להסכים עם הקביעה הבאה, והיא שמדובר במסע ארוך מאד. בני הזוג נדרשים להנפיק מסמכים מרובים הנוגעים לכל אחד מהם, אותם יש לתרגם לעברית וכן להוסיף על גביהם חתימת נוטריון. קושי נוסף הוא הליך ה"חקירה" – ואין מילים טובות יותר להגדרתו – במסגרתו בוחנים אנשי המשרד הפנים את בני הזוג ומנסים לעמוד על טיב הקשר שביניהם. העובדה שבמשרד הפנים לא ששים להעניק את האזרחות מקשה אף היא.

ויש גם פתרון
עקב המורכבות של קבלת אזרחות לבן זוג זר, ההמלצה המועילה ביותר שאפשר להעניק היא פשוט שלא לצאת למערכה לבד. סיוע של עורך דין מן השורה הוא בגדר חובה ויכול לפשט את התהליך בצורה ניכרת. משרד עורכי דין מתן חודורוב מחזיק בניסיון רב שנים בתחום האזרחות ומנוסה בהתנהלות מול משרד הפנים. הוא סייע במרוצת השנים לאינספור זוגות לזכות באזרחות הנכספת וישמח לעשות זאת גם עבורכם.

מוזמנים לקרוא בנוסף:
אשרת שהייה בישראל
 
רחוב ז'בוטינסקי 7, רמת גן 
קומה 43, מגדל משה אביב
טלפון: 072-2575-084   |   פקס: 03-5750604
משרדנו ממקום במתחם הבורסה