קבעו פגישת ייעוץ:

חייגו עכשיו:
072-2575-084

שלחו מייל:

Matan@Hodorov-Law.co.il

או מלאו פרטיכם
וניצור קשר בהקדם:
הופעות בתקשורת:

 אשרת שהייה בישראל 

אינספור אזרחים, מכל רחבי העולם, חפצים להיכנס לישראל: לא רק למטרות תיירות, כמובן, אלא גם לעבוד בה באופן חוקי, או אפילו להפוך לאזרחים מן המניין. חוק הכניסה בישראל, עם זאת, מסבך עבורם את התמונה. על מנת להיכנס לישראל יש צורת באשרת שהייה, או ויזה, המוענקת על ידי משרד הפנים. התמונה הופכת למורכבת עוד יותר כאשר מתבוננים על הסוגים השונים של אשרת שהייה בישראל ועל החסמים הבירוקרטיים העומדים בתחום.

סוגי האשרות הנפוצים
אשרת שהייה בישראל, כאמור, היא מונח רחב לכל הדעות. יש דרגות שונות של אשרות, כל אחת מהן מאפשרת לשהות בישראל פרק זמן ספציפי וכן לקבל זכויות שונות. האשרה הבסיסית ביותר היא אשרת תייר, ב/2 (B/2) אשר ניתנת למטרת ביקור בישראל בלבד ומאפשרת כניסה לפרק זמן של עד שלושה חודשים. B/1 היא אשרת תייר הכוללת בתוכה רישיון עבודה, בנקודת ההתחלה לפרק זמן של שנה (לעיתים ניתן להאריכה עד לחמש שנים ושלושה חודשים).

קטגוריה נוספת של אשרת שהייה בישראל היא התושבות הזמנית. תחת קבוצה זו אפשר למצוא חמש סוגי אשרות – א/1 עד א/5 - המעניקות רישיון לישיבת ארעי: עולה חדש, סטודנט, איש דת ועוד. רישיון לישיבת קבע מעניק לתושב כמעט את כל זכויות האזרח (אבל לא כולן: הוא לא יכול להצביע בכנסת, למשל), בעוד שאזרחות מלאה מאפשרת להיות מוגדרים כאזרחי ישראל לכל דבר ועניין.

הבעיה: ההליך מורכב
קבלת אשרת שהייה בישראל, בייחוד כזו הנחשבת למקיפה יותר, אינה דבר של מה בכך. יש צורך למלא טפסים, לספק שורה ארוכה של מסמכים ולעיתים לעבור "חקירות" על ידי גורמי הממשל. בתנאים האלה, לא מפתיע שההמלצה של רבים היא לא להיכנס למים עמוקים של תחום זה ללא סיוע מקצועי, כשעורך דין הבקיא בתחום יכול לעשות את ההבדל.

זה בדיוק מה שמספק משרד עורכי דין מתן חודורוב, משרד מקצועי בתחום הממוקם ברמת גן. למשרד ניסיון רב שנים במתן סיוע ללקוחותיו בהתנהלות מול הגורמים האמורים בישראל, כולל רשות האוכלוסין וההגירה של משרד הפנים. המשרד מלווה את לקוחותיו לכל אורך ההליך, מתנהל בשמם אל מול הגורמים השונים ואף מעניק להם ייצוג משפטי במקרים המצריכים זאת. הדבר לא רק מקל על התהליך אלא גם משפר את סיכויי ההצלחה שלו.

מוזמנים לקרוא בנוסף:
צו הורות פסיקתי
 
רחוב ז'בוטינסקי 7, רמת גן 
קומה 43, מגדל משה אביב
טלפון: 072-2575-084   |   פקס: 03-5750604
משרדנו ממקום במתחם הבורסה