ז'בוטינסקי 7, קומה 43,
מגדל משה אביב, רמת גן
טלפון: 072-2575-084 | פקס: 03-5750604

דיני משפחה וירושה

במדינת ישראל דיני משפחה וירושה מאופיינים במודל מיוחד, המפריד בין המערכת המשפטית לבית הדין המהותי.

תחום דיני משפחה וירושה במדינת ישראל נידון הן במערכת בתי המשפט (ערכאות אזרחיות), והן במערכת בתי הדין הרבניים (ערכאות דתיות). בשל הפרדה זו מתקיים דין אזרחי לצד דין דתי.
 
עבור הלאום היהודי, הדין המחייב בנישואין וגירושין הוא הדין הדתי ולכן רק בתי הדין הרבניים, מוסמכים לדון בענייני נישואין וגירושין, בעוד שבעניינים אחרים כדוגמת, מזונות, משמורת, אפוטרופוסות, אימוץ, ירושות, צוואות וכדומה, הסמכות נתונה ליותר מערכאה אחת.

בשל כך, הדבר יוצר במקרים מסוימים מירוץ סמכויות בין הערכאות השונות. בנוסף, בענייני מעמד אישי, מאפשר החוק לצדדים להסכים, שעניין כזה או אחר, ידון בפני ערכאה מסוימת.
 
במרוצת השנים ובין היתר בשל העובדה, כי סדרי הדין והראיות של המערכת האזרחית הרגילה לא היו מספיק מותאמים ורגישים כנדרש לערכאה העוסקת בתחום דיני משפחה וירושה, הוקם מערך בתי המשפט לענייני משפחה, שמטרתו להביא את מכלול התביעות בעניין אותה משפחה בפני שופט אחד, כך שזה יוכל לראות את כל התמונה בכללותה על כל היבטיה הרגישים, ולסייע ליישב את הסכסוך בין הצדדים בצורה הטובה ביותר.
מידע נוסף לשימושכם:
 
גירושין  
 
נישואים אזרחיים  
 
מזונות ילדים  
 
מזונות אישה  
 
צוואה  
 
ירושה  
 
הסכם ממון  
 
חזקת השיתוף  
 
זכויות משמורת  
 
תביעת אבהות  
 
אפוטרופוסות  
לשם כך, קובצו סמכויות שיפוט שונות הנוגעות למחלוקות בין בני משפחה אחת, נקבעו סדרי דין וראיות מיוחדים במטרה להתמודד עם יחסי האמון המיוחדים המאפיינים את התא המשפחתי, הוקמו מסגרות טיפוליות שונות, שכל תפקידן לסייע לבית המשפט לענייני משפחה למלא את תפקידו, בבואו לטפל ולהכריע בסוגיה הקשורה לתחום דיני משפחה וירושה.
 
תחום דיני משפחה וירושה הנו בעל מאפיינים ייחודיים מאחר, ובין היתר, הוא מערב סיטואציה משפטית לצד מסגרת מיוחדת, הנקראת התא המשפחתי. לפיכך, על עורך הדין מחד לגלות מקצועיות על מנת לטפל בסוגייה המשפטית העומדת לפניו, ומאידך להיות רגיש, אמפטי וסובלני לרגישות התא המשפחתי המעורב.
 
מתן חודורוב משרד עורכי דין ישמח ללוות אתכם בהסדרת עניינכם בנאמנות, מקצועיות, סובלנות וברגישות המתבקשת.
 
לתיאום פגישה ניתן לפנות למתן חודורוב משרד עורכי דין, בטלפון 03-5750504
 
קבעו פגישת ייעוץ:
חייגו עכשיו: 072-2575-084
או מלאו פרטיכם וניצור קשר בהקדם:
 
רחוב ז'בוטינסקי 7, רמת גן 
קומה 43, מגדל משה אביב
טלפון: 072-2575-084   |   פקס: 03-5750604
משרדנו ממקום במתחם הבורסה