קבעו פגישת ייעוץ:

חייגו עכשיו:
072-2575-084

שלחו מייל:

Matan@Hodorov-Law.co.il

או מלאו פרטיכם
וניצור קשר בהקדם:
הופעות בתקשורת:

 הוכחת יהדות משרד הפנים

ההגדרה של יהודי נראית ברורה. בהתאם לחוק הישראלי, זהו אדם שנולד לאם יהודייה ואינו משתייך על דת אחרת. זאת ועוד, גם ילדים, נכדים, בני או בנות זוג של יהודיים, או אפילו בני הזוג של ילדים ונכדים של יהודי, אמורים להיות מוגדרים כיהודיים. הבעיה היא שבתחום דוגמת זה, המצב בפועל לא בהכרח מבטא את לשון החוק. לא מעט אנשים המגדירים עצמם כיהודים נתקלים בבעיה לקבל את ההגדרה ה"רשמית" של כך, עם קשיים שונים שמערים משרד הפנים בדרך להוכחת הזיקה ליהדות.

הוכחת יהדות משרד הפנים, לכן, הופכת למלאכה מורכבת שחייבת להתבצע על פי הספר. הנה כל מה שחשוב שתדעו עליה ועל הגורם המשפטי שיוכל לסייע לכם בכך.

המצבים המצריכים הוכחת יהדות
המציאות מראה כי הוכחת יהדות משרד הפנים נדרשת במספר תרחישים עיקריים. עם זאת, אין ספק שהמרכזי שבהם הוא זו בו מעוניינים להתחתן כדת משה וישראל וחסרים מסמכים המעידים על היותו של אחד מבני הזוג יהודי: תעודת נישואין של ההורים או כתובה שלהם, בעיקר. על מנת שיהיה אפשר להתחתן במוסדות המקובלים בישראל נדרשת הוכחת היהדות של אם הנבדק או הנבדקת, מתוך מטרה להוציא עבורם בסוף הדרך את אישור היהדות הנכסף.

הוכחת יהדות משרד הפנים כוללת מספר שלבים עיקריים, כאשר ההליך נמשך רוב בין מספר שבועות למספר חודשים. מעבר להצטיידות בתעודת זהות ותשלום אגרה, יש לאתר מסמכים רלוונטיים, למלא טפסים, להיפגש עם חוקר יהדות ולאחר מכן להתייצב לדיון בנושא. הנקודה המרכזית היא שבאמצעות הכוונה של גורם מקצועי הבקיא בתחום ניתן להפוך את ההליך לפשוט ואף להגדיל את סיכויי ההצלחה בו.

אז מה עושים?
זקוקים לגורם מקצועי שיסייע לכם במלאכה של הוכחת יהדות משרד הפנים? החדשות הטובות הן שיש בנמצא משרד עורכי דין שמעניק את השירות הזה בדיוק. משרד עורכי דין מתן חודורוב ממוקם במתחם הבורסה ברמת גן ומעניק סיוע מקיף בהתנהלות אל מול משרד הפנים, רשות האוכלוסין וההגירה וגורמים אחרים. המשרד מסייע ללקוחותיו בהוכחת היהדות שלהם, מתנהל בשמם אל מול הגופים הרלוונטיים ואף מייצג אותם נאמנה בבתי המשפט השונים. במרוצת השנים, סייע הוא לאינספור לקוחות להגשים את החלום שלהם ולהיות מוגדרים כיהודים הלכה למעשה.

מוזמנים לקרוא בנוסף:
עו"ד משפחה
 
רחוב ז'בוטינסקי 7, רמת גן 
קומה 43, מגדל משה אביב
טלפון: 072-2575-084   |   פקס: 03-5750604
משרדנו ממקום במתחם הבורסה